Menu Close

Vaikų maitinimas

 
 
 
 
 

Lopšelyje-darželyje vykdomas pritaikytas maitinimas, kuris užtikrina tam tikro sveikatos sutrikimo (alergija tam tikriems maisto produktams, virškinimo sistemos ligos) nulemtų, asmens individualių maisto medžiagų ir energijos poreikių patenkinimą, parenkant toleruojamus maisto produktus.

Už maitinimo organizavimą pagal kompetenciją atsako įtaigos vadovas, Rokiškio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras ir Rokiškio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro vaikų maitinimo organizavimo specialistas.

Įstaigai valgiaraščius pateikia Rokiškio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro vaikų maitinimo organizavimo specialistas.

Pagal Rokiškio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro vaikų maitinimo organizavimo specialisto pateiktus valgiaraščius, lopšelyje-darželyje maitinimo paslaugų ir higienos praktikos organizatorius organizuoja maisto gamybą, paskirsto darbus lopšelio-darželio virtuvės darbuotojams.

Maistas gaminamas Lopšelio-darželio virtuvėje, vaikai valgo savo grupėse. Maistas gaminamas pagal 15 dienų perspektyvinius valgiaraščius.
 
Ugdytiniai maitinami 3 kartus dienoje: pusryčiai, pietūs ir vakarienė (pagal sudarytą maitinimo grafiką).
Tėvai gali pasirinkti maitinimų skaičių (atsisakyti pusryčių ar vakarienės).
 
Vienos dienos maitinimo normos mokestis už kiekvieną lankytą, nelankytą ir nepateisintą dieną (3 maitinimai):

vaikams iki 3 metų pusryčiai ir vakarienė po 0,60 euro, pietūs ‒ 1,20 eurų (viso: 2,40 eur)
vaikams nuo 3 metų pusryčiai ir vakarienė po 0,68 euro, pietūs – 1,36 euro (viso: 2,72 eur)

Vaikams, kurie yra ugdomi pagal priešmokyklinio ugdymo programą, pusryčiai ir vakarienė ‒ po 0,68 euro.

 

Perspektyviniai MENIU

MENIU 1-2 metų amžiaus vaikams

 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

MENIU 3-7 metų amžiaus vaikams

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 

Pagal Rokiškio lopšelio-darželio „Pumpurėlis“ vaikų maitinimo organizavimo tvarkos aprašą, vaikų maitinimui draudžiamos šios maisto produktų grupės: bulvių, kukurūzų ar kitokie traškučiai, kiti riebaluose virti, skrudinti ar spraginti gaminiai; saldainiai; šokoladas ir šokolado gaminiai; valgomieji ledai; pieno produktai ir konditerijos gaminiai su glajumi, glaistu, šokoladu ar kremu; kramtomoji guma; gazuoti gėrimai; gėrimai ir maisto produktai, pagaminti iš (arba kurių sudėtyje yra) kavamedžio pupelių kavos ar jų ekstrakto; cikorijos, gilių ar grūdų gėrimai (kavos pakaitalai); kisieliai; sultinių, padažų koncentratai; padažai su spirgučiais; šaltai, karštai, mažai rūkyti mėsos gaminiai ir mėsos gaminiai, kurių gamyboje buvo naudojamos rūkymo kvapiosios medžiagos; rūkyta žuvis; konservuoti mėsos ir žuvies gaminiai; strimelė, pagauta Baltijos jūroje;  nepramoninės gamybos konservuoti gaminiai; mechaniškai atskirta mėsa, žuvis ir maisto produktai, į kurių sudėtį įeina mechaniškai atskirta mėsa ar žuvis; subproduktai ir jų gaminiai (išskyrus liežuvius ir kepenis); džiūvėsėliuose volioti ar džiūvėsėliais pabarstyti kepti mėsos, paukštienos ir žuvies gaminiai; maisto papildai; maisto produktai, pagaminti iš genetiškai modifikuotų organizmų (toliau – GMO), arba maisto produktai, į kurių sudėtį įeina GMO; maisto produktai, į kurių sudėtį įeina iš dalies hidrinti riebalai; maisto produktai ir patiekalai, neatitinkantys Tvarkos aprašo 3-5 prieduose nustatytų reikalavimų.

Rokiškio lopšelis-darželis „Pumpurėlis“ dalyvauja AB „Žemaitijos pienas“ programoje „Pienas vaikams“ ir UAB „Vaisida“ „Vaisių vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose“ programoje.

Valstybinės maisto ir veterinarinės tarnybos nemokamas maisto produktų kokybės telefonas 8-800 40403

Panevėžio Visuomenės sveikatos centro Rokiškio skyriaus telefonas 8-458 71425

Skip to content