Menu Close

Papildoma ugdomoji veikla

“Robotikos akademijos” technologinis būrelis

Jau antri metai Rokiškio lopšelyje-darželyje “Pumpurėlis” vyksta “Robotikos akademijos” technologinis būrelis, kuriame sujungiamos naujausios technologijos, šiuolaikinės vertybės ir beribė kūrybinė energija.

Užsiėmimai vyksta vieną kartą savaitėje, 60 minučių. Vaikai konstruoja robotus ir susipažįsta su programavimo pagrindais. Pamokų temos papildo formaliojo švietimo programą. Robotų konstravimas vyksta su LEGO Education Simple Machines įranga. Kiekvienos pamokos metu vaikai gali pasijusti lyg superherojai, kurie, pasitelkdami savo žinias ir sugebėjimus, sprendžia iškilusias problemas ir padeda iš bėdos išsisukti robotikos visatos herojams.

Pamokėlių metu vaikai susipažins su tokiomis temomis, kaip:

  1. Mano šeima. Kodėl šeima yra tokia svarbi?
  2. Kaip saugoti mus supančią gamtą?
  3. Laisvalaikis. Kaip linksminamės ir ilsimės?
  4. Saugus eismas. Kaip saugiai elgtis kelyje?
  5. Kaip padėti draugui nelaimėje?

Robotikos Akademijos tikslas – išugdyti PRO vaikus, o PRO – tai vaikas, kuris:

  1. Supranta, kas yra robotas, moka juos valdyti, kurti, o jų pagalba gali išspręsti iškilusias kasdienes problemas.
  2. Supranta kas yra prasmingas žaidimas ir nešvaisto laiko žaidimams, kurie neteikia naudos. Vaikas ieško prasmės visose savo veiklose ir bando suprasti, kaip išmokti dalykai mėgstamuose žaidimuose gali būti panaudoti realybėje.
  3. Myli mokymąsi. Pati didžiausia gyvenimo privilegija – tai galimybė mokytis, todėl vaikai skatinami suprasti to svarbą ir pamilti mokslą per jiems patinkančias veiklas.

Per metus, kiekvieną savaitę, Jūsų būsimas PRO VAIKAS sukonstruos daugiau nei 39 mechanizmus iš ypatingų LEGO Education Simple Machines dėžučių, kurios yra pilnos supaprastintų mechaninių detalių. Pirmąjį metų pusmetį vaikai tik susipažįsta su jungiamosiomis detalėmis ir sukonstruotas robotas būna valdomas ranka. Įpusėjus sezonui, į mokymosi planą įtraukiami mechaniniai elementai, kaip motoras ir baterija, kurie pakeičia rankų darbą ir padaro robotą daug funkcionalesniu. Kiekvieną savaitę vaikas mokysis kaip sukonstruoti įvairiausius mechanizmus, skirtus išspręsti iškilusias problemas. Mažyliams ne visada pavyksta pastatyti konstruktus iš pirmo karto – dėl to užsiėmimuose mokome kaip tvarkytis su nesėkmėmis. Taip laviname bendrą vaiko suvokimą apie gyvenimą ir tvarką, emocijų valdymą, mokome pajusti laiko svarbą ir, žinoma, skatiname gyvą bendravimą su mokytojais ir draugais.

Robotikos mokytoja Sonata Stoškuvienė

Skip to content